Při prodeji nemovitosti je nejdůležitější bezpečí a jistota, že vše dobře dopadne

Prodej nemovitosti je důležitým krokem v životě, zároveň se jedná o velmi složitý proces. Je tedy zcela na místě klást si otázku – s kým spolupracovat, abyste měli z celé transakce co největší užitek? Potřebujete prodat, pokud možno rychle, za co nejvyšší cenu, hlavně ale s jistotou, že vše dobře dopadne. A k tomu si musíte vybrat toho správného parťáka, který bude stát při vás. Tady je 10 tipů, jak poznáte „toho pravého“.

pexels photo 1270948

1. Jistota nadnárodní značky

Je-li makléř členem nadnárodní sítě RE/MAX, je to první záruka, že pravděpodobně půjde o zkušeného profíka, který má za sebou kvalitní zázemí a v každé situaci si bude umět poradit.

2. Know-how a historie firmy

Zjistěte si informace o konkrétní kanceláři. RE/MAX G8 Reality, pod kterou působíme my, vám zaručí mnoho příjemných benefitů. Sídlíme už ve více než 15 městech a jsme spojením úspěšných kanceláří napříč celou ČR. Naše know-how a zkušenosti se násobí, stojí za námi přes 20 let praxe! Řídíme se heslem – „klient a jeho zájmy vždy na prvním místě.“

3. Osobnost makléře a jeho prezentace

Ve chvíli, kdy jste rozhodnutí pro kancelář, se kterou budete chtít spolupracovat, je na řadě správný výběr realitního makléře. V prvním kroku se zaměřte na jeho prezentaci na internetu. Prohlédněte si jeho webové stránky, prezentaci na sociálních sítích, fotografie nabízených nemovitostí, videa a další podklady. Každý makléř má svůj styl a je důležité, aby vám jeho způsob vyhovoval – jednou bude takto prezentovat i vás a vaši nemovitost.

4. Certifikace a ocenění

Při výběru realitního makléře vám mohou pomoci i jeho certifikace. V RE/MAX G8 Reality máme propracovaný systém vzdělávání, který je zárukou profesionálních kvalit a odborných znalostí.

5. Co vše má makléř v provizi?

Zjistěte si, co vše má makléř provizi. Nižší provize nemusí být vždy výhrou. Během procesu prodeje totiž můžete snadno zjistit, že musíte platit za jednotlivé úkony. Makléř z RE/MAX G8 Reality je jistotou, že se po podpisu smlouvy nebudete muset starat už vůbec o nic a celým procesem prodeje vás provede od A do Z. Nic neplatíte navíc.

6. Parťák do nepohody

Při prodeji nemovitosti můžete podléhat emocím a nejistotám, obzvláště pokud k ní máte vybudovaný vztah. Ovšem při prodeji je důležité uchovat si jasnou mysl a bystrý úsudek. Váš makléř pro vás bude v tyto situace morální oporou, bude vám kdykoliv k dispozici, poradí, vše vysvětlí a bude za vás řešit jakékoliv problémy technického, právního či jakéhokoliv charakteru, které mohou v průběhu prodeje vyplout na světlo. Bude zkrátka vaším průvodcem i rádcem, na které se ho můžete spolehnout a v případě jakýchkoliv nejasností mu zavolat a vše s ním vyřešit.

7. Tým odborníků a spolupracovníků

Prodej nemovitosti vyžaduje celou škálu odborných činností. Zjistěte si proto, jaké odborníky má makléř ve svém týmu. Spolupracuje s profesionálním fotografem či marketérem, který se vyzná v online trendech?

8. Bezpečnost a spolupráce s advokátní kanceláří

Celý proces prodeje je nutné mít bezchybně právně ošetřený. Nezapomeňte, že veškeré právní služby byste měli mít zahrnuty v ceně provize. Informujte se proto, s jakou advokátní kanceláří makléř spolupracuje. Jistotou vám mohou být makléři RE/MAX G8 Reality, kteří spolupracují pouze s ověřenými advokáty! Vy díky tomu budete mít zajištěn kompletní servis v souvislosti s převodem, bezpečnou advokátní úschovu i veškerou administrativu a komunikaci s úřady.

9. Reference, reference a zase ty reference!

Není lepšího doporučení než klienti před vámi, kteří byli s prací makléře spokojeni. Pročtěte si v klidu, co klientům na konkrétním makléři nejvíce vyhovovalo.

10. Osobní setkání a sympatie

Pořád si nejste jistí? Domluvte si se svým favoritem osobní schůzku. Všechna předešlá doporučení mohou fungovat skvěle, nebudou mít ale valného významu, pokud si se svým makléřem „nesednete“ lidsky. V průběhu prodeje totiž budete takřka v každodenním kontaktu, dejte proto na svou intuici a sympatie. Pokud získá makléř vaši důvěru, nebrání už nic další spolupráci.

Sdílet článek

Rubriky Reality

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na mé další články

pexels vladbagacian 1212053 scaled
Reality
1
oko

Co čekat od hypotečního trhu v létě?

Na první pohled se zdá, že je nyní opět vhodná doba pro hypotéku. Česká národní banka snížila na konci června…
122253205 ml
Reality
1
oko

Přehled důležitých událostí v červnu. Co by vám nemělo uniknout?

Připomeňte si ty nejzásadnější z nich v realitním přehledu za červen 2024.   ČNB snížila úrokové sazby o půl procentního bodu…
pexels vladbagacian 1212053 scaled

Co čekat od hypotečního trhu v létě?

122253205 ml

Přehled důležitých událostí v červnu. Co by vám nemělo uniknout?