Odhad pro dědické řízení Praha – západ

Poptáváte na Praze – západ odhad pro dědické řízení a sháníte odborníka na odhad pro dědické řízení? Jsem kvalifikovaný makléř pro tento odhad.

 

K čemu slouží odhad nemovitosti pro dědické řízení?

Pro účely dědictví je nutné vypracovat odhad ceny nemovitosti. Kdo ho provádí a co je třeba vědět?

V případě hodnoty nemovitosti, v případě odhadu ceny nemovitosti se pracuje s jasnými informacemi. Vypracování takového dokumentu nabízí specializovaní odhadci, nebo realitní kanceláře a realitní makléři.

 

Odhad pro dědické řízení

V případě dědického řízení notář upřesňuje informace ohledně dědiců a majetku zemřelého. Součástí takového řízení je i soupis majetku. Pokud do dědictví patří nemovitost, je potřeba dodat nebo vytvořit odhad ceny nemovitosti. Není ovšem nutné zpracovat odborný znalecký posudek. Stačí běžný odhad ceny nemovitosti, který může zpracovat realitní makléř. Od roku 2014 totiž nemusí být posudek pro účely dědictví od soudního znalce, stačí kvalifikovaný odhad nemovitosti.

 

Na koho se obrátit pro odhad nemovitosti k dědictví?

Pro dědické řízení je dostačují, když odhad obvyklé ceny nemovitosti zpracuje kvalifikovaný realitní makléř. Při zadávání takové poptávky nezapomeňte upřesnit, že se jedná právě o odhad nemovitosti za účelem dědictví.

Při zpracování odhadní ceny kvalifikovaným makléřem se do výsledné ceny promítne také znalost aktuální situace na trhu, znalost lokality a jiných okolností, které ovlivní celkovou hodnotu nemovitosti.

Sdílet článek

Rubriky Lokality

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na mé další články

pexels vladbagacian 1212053 scaled
Reality
1
oko

Co čekat od hypotečního trhu v létě?

Na první pohled se zdá, že je nyní opět vhodná doba pro hypotéku. Česká národní banka snížila na konci června…
122253205 ml
Reality
1
oko

Přehled důležitých událostí v červnu. Co by vám nemělo uniknout?

Připomeňte si ty nejzásadnější z nich v realitním přehledu za červen 2024.   ČNB snížila úrokové sazby o půl procentního bodu…
pexels vladbagacian 1212053 scaled

Co čekat od hypotečního trhu v létě?

122253205 ml

Přehled důležitých událostí v červnu. Co by vám nemělo uniknout?