Advent je tady. A s ním dlouhé večery, rodinná pohoda i přípravy na Vánoce. Letošní rok jsme trávili více času doma než kdykoliv předtím, designové osvěžení vašeho příbytku ve vánočním duchu bude proto příjemnou změnou. Vybrali jsme pro vás několik méně tradiční tipů, pomocí nichž si doma vytvoříte tu pravou hřejivou zimní atmosféru.

Vůně lesa při usínání i probouzení

V ložnici trávíme velkou část našeho života. Sváteční náladu zkuste proto vdechnout i místu, kde spíte, sníte i se každé ráno probouzíte. Proč by měl být vánoční stromeček doménou pouze obývacího pokoje či jídelny? Pokud si vyberete jehličnan v květináči, nádherně vám provoní místnost, a ještě se vám bude krásně usínat. Ve vyzdobené ložnici se ale bude i příjemně lenošit, objednávat dárky, mlsat cukroví nebo sledovat pohádky.

01 strom loznice

Vyhrajte si s vánočními světýlky

Není nic útulnějšího, než záře vánočních světel. Správné nasvícení vytváří pohodu a navozuje slavnostní atmosféru. Světelnými řetězy nemusíte dekorovat pouze vánoční stromeček či okna domu. Vánočními girlandami a světýlky můžete vyzdobit i ostatní místa vašeho obydlí – vstupní dveře, chodbu, rám postele či rodinné sedačky… Je to nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak dodat vašemu domovu vánoční půvab.

02 vanocni svetylka

Pozvěte přírodu do domu

Trávíte Vánoce na chalupě, milujete rustikální styl nebo jednoduše nechcete utrácet peníze za dekorační předměty? Vytvořte si svou vlastní výzdobu z toho, co najdete v lese, na zahradě nebo doma v kuchyni. Dřevo, větvičky, šišky, skořice, badyán, sušené ovoce, plody… To vše se může stát materiálem pro výrobu řetězů, věnců a všemožných ozdobiček na vánoční strom nebo prostřený štědrovečerní stůl. Oprášit stejně tak můžete ozdůbky po babičce a vytvořit si osobitý vintage dekor.

04 priroda do domu
04b priroda do domu
04c priroda do domu
Přírodní dekor a rustikální styl je trendem roku 2020 i podle H&M Home.

Vánoční barevné trendy roku 2020

Kombinace jedné dominantní a výrazné barvy doplněné metalickými prvky je uměleckou a zároveň stylovou volbou pro váš módní vánoční výběr barev. Není žádným tajemstvím, že barvy ovlivňují naši náladu, a pokud jde o slavnostní okamžiky (zejména pak v zimním období), vždy je dobrou volbou vybírat teplé a energizující odstíny. Tyto Vánoce se často v návrzích designérů z metalických elementů objevuje zlato, měď a bronz, často doplněné sytě zelenou barvou a neutrálními odstíny. Opět se tak potvrzuje důraz na přírodní vyznění Vánoc.

05 barvy

Nové a netradiční tvary vánočních ozdob

Pokud jste naopak příznivci minimalismu a moderny, zkuste do vánoční výzdoby zakomponovat nové tvary. Vybírat můžete z mnoha krásných kolekcí – na čisté a jednoduché linie letos vsadilo mnoho firem i designérů.

06 nove tvary