Jak postupujeme při prodeji nemovitosti?

Prodej nemovitosti může být docela věda – kromě všech možných otázek, které každého hned napadnou (třeba „jak zjistím, že je kupec důvěryhodný“ nebo „jak správně sepsat smlouvu“), je tady ještě spousta věcí, kterým byste měli věnovat pozornost. Vědět, co všechno obnáší proces prodeje, je dobré také proto, abyste si uměli správně vybrat makléře a věděli, za co ho vlastně platíte. Jak tedy postupujeme my, když nám vaši nemovitost k prodeji svěříte?

pexels photo 1595004

V ceně provize máte zahrnutou celou škálu služeb – od správného odhadu ceny přes přípravu nemovitosti až po úspěšně završení procesu prodeje. Vezměme to tedy po pořádku. Co vše pro vás v rámci provize zařizujeme?

Jakmile vám pomůžeme stanovit správnou tržní cenu nemovitosti (na základě odborné prohlídky, aktuální situace na trhu, dle cenových map dané oblasti a dalších ukazatelů), začneme pracovat na marketingu. Nejprve vaši nemovitost profesionálně změříme a připravíme podklady pro tvorbu půdorysu. Zajistíme profesionálního fotografa a před samotným focením provedeme nutné designové úpravy (tzv.home staging). S profesionály natočíme video prohlídku nemovitosti, která je v dnešní době jedním z nejmodernějších prodejních nástrojů a potenciálním kupcům umožní vidět nemovitost tzv. naživo.

Online i offline inzerce

Následně zajistíme inzerci – jak online (nejnavštěvovanější realitní servery v ČR, kampaně a reklamy na sociálních sítích), tak lokální (prodejní plachty, vývěsky, distribuce letáků, plakátová kampaň apod.). Umíme také uspořádat aukci nebo akci typu „open house“ (tzv. den otevřených dveří), pokud se společně shodneme, že je to pro prodej vaší nemovitosti vhodná cesta.

Součástí provize je také zahrnutí vaší nemovitosti do vnitřní sítě RE/MAXu – skrze tu umíme spárovat nabídky a poptávky nejen v rámci celé České republiky, ale i na mezinárodní úrovni.

Ve chvíli, kdy se o nemovitost začnou zajímat potenciální kupci, začneme je prověřovat – zjistíme jejich požadavky a bonitu, zkrátka prověříme, že daný kupující je pro vaši nemovitost vhodný zájemce. Dále pak asistujeme u všech prohlídek nemovitosti, abychom zajistili naprostou profesionalitu. Kupujícímu pomůžeme i s případným financováním nemovitosti a zajištěním hypotéky.

Formální záležitosti nechte na nás

Ve chvíli, kdy najdeme vhodného zájemce o koupi, přebíráme veškerou starost o formální záležitosti. Během celého procesu od nás máte k dispozici špičkový právní servis, který vás ochrání před nepříjemnými situacemi. Bezpečná úschova peněz a příprava všech smluv je samozřejmostí.

Po podepsání smluv zaštítíme i veškeré poprodejní služby. Pomůžeme vám se zápisem do katastru nemovitostí, s katastrálním úřadem budeme komunikovat i ohledně dalších formalit, zajistíme převod energií na nového majitele a opatříme předávací protokol k nemovitosti.

Za provizi tedy získáte především odborníka, konzultanta a skvělého parťáka, který vás profesionálně provede celým procesem prodeje (či koupě) a na kterého se můžete spolehnout, protože je zkušený a má za zády celosvětově uznávanou a renomovanou realitní společnost. Můžete si být jistí, že bude vždy pracovat na sto procent ve vašem zájmu a že pro vás vyjedná maximum z toho, co současný realitní trh nabízí.

Sdílet článek

Rubriky Reality

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na mé další články

pexels vladbagacian 1212053 scaled
Reality
1
oko

Co čekat od hypotečního trhu v létě?

Na první pohled se zdá, že je nyní opět vhodná doba pro hypotéku. Česká národní banka snížila na konci června…
122253205 ml
Reality
1
oko

Přehled důležitých událostí v červnu. Co by vám nemělo uniknout?

Připomeňte si ty nejzásadnější z nich v realitním přehledu za červen 2024.   ČNB snížila úrokové sazby o půl procentního bodu…
pexels vladbagacian 1212053 scaled

Co čekat od hypotečního trhu v létě?

122253205 ml

Přehled důležitých událostí v červnu. Co by vám nemělo uniknout?