Jak pomůže home staging na měnícím se trhu?

Realitní trh prochází změnou. Z trhu prodávajícího se mění na trh kupujícího. Ať už chceme nebo ne, doby, kdy se nemovitosti prodávaly rychle a majitelé si mohli klást podmínky, jsou pryč. Čeká nás období, kdy se nemovitosti budou prodávat déle, složitěji a kupující si budou klást požadavky. Právě v takové době je potřeba vybrat si makléře, který svoji práci ovládá skutečně precizně. Jednou z důležitých aktivit, které se profesionální makléři věnují, je home staging. Ten zajistí, aby prezentace nemovitosti a celkový dojem z ní byly bezchybné. Co to přesně je a v čem vám může pomoci při prodeji bytu?

Při procházení inzerátů bytů k prodeji nebo pronájmů jste už určitě narazili na tak dobře nafocený byt, že jste se do něj rovnou zamilovali. Fotografie měly atmosféru, krásné světlo, záběry na nemovitosti střídaly příjemné detaily na sklenky s vínem, svíčky nebo vhodně naaranžované polštáře. Často ale také narazíte na nabídky, které doprovází fotografie neuklizeného prádla na křesle, spousty lahviček v koupelně, neuklizené kuchyně a podobně. A takové nemovitosti pochopitelně „na první dobrou“ nezaujmou. Vzhled je u inzerátů velmi důležitý a většinou také rozhoduje o tom, jestli se na nemovitost vyrazíte podívat osobně nebo se raději porozhlédnete po něčem jiném. Proto už samotné nafocení bytu není radno podceňovat.

Co se skrývá pod pojmem home staging?

Stále více majitelů nemovitostí si uvědomuje, že dům či byt je potřeba na prodej připravit a dosáhnout tak co nejlepší prezentace. Od toho jsou zde firmy, které se zabývají home stagingem. Tento pojem se poprvé objevil v USA v 80. letech a postupně pronikal do Evropy. Jedná se o profesionální přípravu nemovitosti na prodej či pronájem. V tom je zahrnuto naaranžování nemovitosti, její odosobnění (odstranění osobních věcí z prostoru) a nafocení.

Cílem je, aby z prázdného a nudného (nebo naopak „přeplácaného“) bytu vzniklo krásně a moderně zařízené bydlení. Home stager by měl být schopen zařídit i výzdobu, nábytek a dekorace. Jako majitel tak nemusíte řešit, kde sehnat vkusný stůl, přehoz přes postel, designový hrnek na kávu nebo květiny.

Naopak, pokud je nemovitost zařízená, je úkolem home stagera odstranit z nemovitosti věci, které se do ní nehodí, jsou příliš osobní nebo sem z jakéhokoli důvodu prostě nepatří.

Váš inzerát díky tomu vynikne mezi nevýraznými byty a zaujme více lidí. Sami víme, jak je to důležité a proto neustále prezentaci našich inzerátů zdokonalujeme. Naši makléři se o vše postarají a doladí do perfektních detailů, aniž by vás jakkoli zatěžovali.

Právě takové detaily odlišují profesionální makléře od průměru. Potvrzují nám to i zkušenosti, kdy konkurence marně prodávala nemovitost po řadu měsíců. Po té, co s nimi majitel ukončil spolupráci a předal nemovitost do našich rukou, podařilo se nemovitost prodat dokonce za vyšší cenu než si majitel původně přál.

Nepodceňujte změnu na trhu a spolupracujte s profesionálem, který si dokáže poradit. Ušetříte si tak týdny a měsíce nervů, starostí a dost možná na tom ve výsledku vyděláte více, než čekáte.

 

Autor článku:  Redakce RE/MAX G8 Reality

Sdílet článek

Rubriky Reality

Mohlo by vás zajímat

Podívejte se na mé další články

122253205 ml
Reality
1
oko

Přehled důležitých událostí v červnu. Co by vám nemělo uniknout?

Připomeňte si ty nejzásadnější z nich v realitním přehledu za červen 2024.   ČNB snížila úrokové sazby o půl procentního bodu…
real estate investment strategies 1024x576 1
Reality
1
oko

Hypoteční trh v květnu 2024: Trvalý růst objemů

Pokud se podíváme na situaci detailněji, zjistíme, že květen 2024 patří mezi několik nejlepších měsíců, pokud odhlédneme od extrémního boomu…
122253205 ml

Přehled důležitých událostí v červnu. Co by vám nemělo uniknout?

real estate investment strategies 1024x576 1

Hypoteční trh v květnu 2024: Trvalý růst objemů